Hydrostatická zkušební čerpadla

Kód: 08150
Značka: REED

Zvolte variantu

Manuální testovací pumpa na zkoušky těsnosti potrubních systémů.

Detailní informace

Název: HTP300, psi: 300
Skladem | 08150
Název: HTP1000, psi: 1000
Na dotaz | 08160
Název: EHTP500, psi: 500
Na dotaz | 08170
Název: DPHTP500, psi: 500
Na dotaz | 08177

Detailní popis produktu

Ruční čerpadla

Čerpadla HTP300 a HTP1000 firmy Reed jsou konstruována pro zkoušky vodoměrů, instalačních vedení, tlakových nádob, solárních systémů a sprinklerových systémů v rezidenčních i komerčních objektech. Jednotky jsou přenosné a lze je použít pro zkoušení menších zavlažovacích potrubí. Obsluha čerpadla vyžaduje, aby uživatel nejprve naplnil systém, který bude zkoušen. Dále uživatel zvýší tlak v systému pohybováním rukojeti čerpadla. Nakonec uživatel uzavře kuličkový ventil čerpadla při požadovaném tlaku. Uživatel zjistí únik na základě poklesu tlaku indikovaném měřičem tlaku čerpadla. Čerpadlo má pojistný ventil, který snižuje pravděpodobnost překročení povoleného tlaku v systému.

 

Elektrická hydrostatická čerpadla

Elektrická hydrostatická zkušební čerpadla jsou konstruována pro tlakové zkoušky vodovodních systémů jako např. vodoměry, instalační vedení, tlakové nádoby, solární systémy a sprinklerové systémy v rezidenčních i komerčních objektech. Výstupní tlak lze jednoduše nastavit otáčením knoflíku a sledováním připojeného měřícího přístroje. Vestavěná obtoková trubka umožňuje automatickou recirkulaci vody, jakmile je dosaženo nastaveného tlaku. Spojení mezi hadicí a čerpadlem je opatřeno rychlospojkou s vestavěným pojistným ventilem, který umožňuje pohodlné nastavení a přenosnost zařízení. Odolné čerpadlo má píst z nerezové oceli a mosazný válec zajišťující dlouhou životnost. Pro zachování účinnosti čerpadla jsou k dispozici sady náhradních těsnění.

 

Hydrostatická čerpadla poháněná AKU

Použití akumulátorové vrtačky jako pohonu snižuje hmotnost tohoto hydrostatického zkušebního čerpadla, díky čemuž je lehké a přenosné. Vysokotlaká hadice, která je součástí balení, umožňuje plnění systému a je opatřena rychlospojkou. Tato hadice o délce 15 stop umožňuje umístit čerpadlo na pohodlném místě namísto toho, aby muselo být umístěno v blízkosti pracoviště. Model DPHTP500 využívá 1 /2” upínací vřeteno pro elektrickou či akumulátorovou vrtačku o kapacitě 18 V nebo vyšší, která dokáže vyvinout 1500 ot/min (vrtačka není součástí dodávky). Tato čerpadla jsou konstruována pro tlakové zkoušky rezidenčních i komerčních vodovodních systémů.

https://www.reedmfgco.com/en/resources/training-videos/water-services-tools-and-machines/drill-powered-hydrostatic-test-pump